-20%
Promocja

Akademia pana Kleksa

Autor: Jan Brzechwa
Ilustracje: Jan Marcin Szancer
Wydawnictwo: G&P Oficyna Wydawnicza
29,90 zł20% rabatu
23,90 zł
1
Opis

Jedna z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj baśniowy świat i wraz z Adasiem Niezgódką przenieś się do niesamowitej Akademii Pana Kleksa.

"Akademia Pana Kleksa" to powieść pisana z myślą o młodych odbiorcach, skupiająca się wokół niezwykłej szkoły, prowadzonej przez jeszcze bardziej nieprzeciętnego profesora. Już na samym początku czytelnik ma okazję poznać Adasia Niezgódkę, chłopca, który co chwila pakuje się w kłopoty. Niestety, bohatera wiecznie prześladuje pech, a wszystko, czego się podejmuje, zwykle szybko lega w gruzach. Jako że rodzice nie mają już pomysłu, co dalej robić, postanawiają wysłać Adasia do Akademii Pana Kleksa.

Nauka w tej szkole wygląda zupełnie inaczej niż w innych ogólnodostępnych placówkach. To tam chłopiec zaczyna rozwijać ukryte dotąd talenty i przekonuje się o posiadaniu wielu umiejętności, z których nie zdawał sobie dotąd sprawy. W Akademii Pana Kleksa Adaś znajduje wielu kolegów i przeżywa w ich towarzystwie wiele ciekawych przygód. Tymczasem niezwykłemu nauczycielowi chodzi wyłącznie o to, by jego podopieczni nauczyli się samodzielnie myśleć.

Książka cieszyła się niegdyś ogromną popularnością, a na jej podstawie powstał film o tym samym tytule, w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego.

Dane szczegółowe
Język wydania polski
Rok wydania 2021
Oprawa twarda
Liczba stron 118
Format książka papierowa
Wymiar 15.0 x 21.0 cm
ISBN 9788372723789

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.

Koszyk