Historia Grupy MTP” to seria książek składająca się z sześciu tomów, opowiadająca o stuletniej historii poznańskich targów z zupełnie innej perspektywy, przez inny pryzmat, wskazując na odmienne przestrzenie i aspekty, w jakich Targi kształtowały naszą rzeczywistość. Każda książka zbudowana jest według takiego samego schematu, na stu rozkładówkach znajduje się co najmniej 100 fotografii, a obok nich krótkie opowieści dotyczące tego, co przedstawia zdjęcie.

 

„Historia Grupy MTP w 100 fotografiach”

2-2~.png

W pamięci każdego, kto odwiedza targowe ekspozycje, pozostają setki obrazów, wrażeń, komunikatów. Rzadko łączą się one we wspólną narrację, są raczej feerią barwnych emocji i ciekawych opowieści. Podobnie zbudowana została ta książka, przybliżająca stuletnią historię Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pojedyncze migawki, zdjęcia stają się pretekstami do kolejnych, fascynujących targowych opowieści.

 

„Historia Grupy MTP w 100 plakatach”

2-2~1.png

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie to miejsce, w którym od lat spotyka się życie ze sztuką. O związkach targów ze sztuką najlepiej świadczy plakat, medium usytuowane na granicy światów – pomiędzy sztuką wysoką i popularną – znakomicie spełnia on rolę komunikacyjną, kształtując przy tym plastyczne gusta odbiorców.

„Historia Grupy MTP w 100 budynkach” 

2-2.png

Wycieczka po wytworach architektury, które pojawiły się w Poznaniu dzięki imprezom targowym. Pokazane tu są zarówno budynki, które stały lub stoją na terenie Targów, jak i te, które miasto zawdzięcza Targom, a jest ich na[1]prawdę wiele

 

Już niedługo w sprzedaży!

„Historia Grupy MTP w 100 eksponatach” będzie plejadą najbardziej zaskakujących opowieści. Jej bohaterami będą przedmioty i urządzenia, które debiutowały na Targach Poznańskich. Dzięki tej książce poznamy niezwykłe historie zwyczajnych, a czasem zupełnie nadzwyczajnych rzeczy.

eksponaty.PNG