Długi weekend czas start!

Majówka to czas najbardziej wyczekiwany przez Polaków. To czas kiedy większość z nas stara się o wolne by spędzić przyjemnie i długo weekend majowy.

Tak też jest w naszym przypadku - 2 maja mamy wolne :)

M A J Ó W K A 

Jednak śpieszymy wam z pomocą jeżeli jesteście z Poznania lub spędzacie tutaj urlop - Jak można spędzić ten czas?

Mamy dla was kilka propozycji gdzie możecie te chwilę wolnego wykorzystać z energią:

  • nasze piękne Nowe Zoo, które jest drugim pod względem powierzchni ogrodem zoologiczny w Polsce, ale nie zapominajmy też o Starym Zoo gdzie znajdziemy zwierzęta, ale głównie gatunki udomowione, takie jak: kuce szetlandzkie, owce, osły, kozy i inne. Można również zobaczyć niewielkie rozmiarami zwierzęta egzotyczne.

    Polecamy wypad zarówno do Nowego i Starego Zoo w Poznaniu. W obu są okazy warte uwagi.

  • Palmiarnie Poznańską, która jest największą w kraju i jedną z największych w Europie ekspozycji egzotycznych roślin i ryb. W pawilonach o powierzchni aż 4900 m.kw.!

  • Bramę Poznania – pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, stworzonym na wzór podobnych instytucji działających za granicą. Łączy ono ekspozycję, która otwiera odbiorcom drogę do poznania ważnego miejsca historycznego, jakim jest poznańska wyspa katedralna, bezpośrednio z tym miejscem. W dniach 30.04.2022 - 3.05.2022 otwarte w godz. 10.00 - 19.00

  • Spacer w koronach drzew to jedna z licznych atrakcji! Aż 250 metrów długości i 13 metrów wysokości w jej najwyższym punkcie muszą robić wrażenie! Gdy dodamy do tego część wypoczynkowo-widokową, umożliwiającą nam zobaczenie pobliskiej przyrody z nieznanej wcześniej perspektywy. Petarda!

    Mamy też dla was kilka propozycji w okolicach Poznania:
  • Jeśli chcesz ruszyć na spotkanie przygody, wśród starych willi Puszczykowa znajdź Muzeum Arkadego Fiedlera. Wokół domu podróżnika rozciąga się niezwykły ogród pełen egzotycznych rzeźb, w którym zakotwiczył… żaglowiec Krzysztofa Kolumba.

  • Niesamowitych wrażeń dostarcza też wizyta w Skansenie Pszczelarstwa w Swarzędzu, gdzie stoją ule w kształcie misia, grajka i poznańskiego ratusza.

Na fanów bardziej kameralnych miejsc czeka Arboretum w Zielonce, ukryte w samym sercu puszczy. W kolejce czekają: dolina Warty, Dęby Rogalińskie czy jeziora – wakacyjnych atrakcji w Poznaniu i wokół z pewnością nie zabraknie!

 

Zapraszamy was również do zakupu naszej karty turystycznej, w której otrzymacie zniżki do większości atrakcji czy bezpłatne wstępy do muzeów, zniżki do restauracji oraz bezpłatną komunikacje miejską.