Inspiracje z Drugiej Strony Poznania

9445.jpg

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, podczas którego możemy obdarować naszych najmłodszych wyjątkowymi prezentami.

Jednym z najpiękniejszych upominków, który można dać dziecku, jest książka.

Książki rozwijają wyobraźnię, pobudzają kreatywność i uczą wartościowych lekcji. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was listę 10 wspaniałych książek dla dzieci, które możecie znaleźć na stronie Wydawnictwa Druga Strona Poznania.

 

Wielka podróż KOKO cz.1
KOKO szuka wody cz.2

Koko to młody orangutan, któremu czas w pięknych okolicznościach przyrody upływa przede wszystkim na skakaniu po drzewach i jedzeniu bananów. Pewnego dnia w dżungli zjawiają się obcy – to drwale zajmujący się przemysłową wycinką drzew. Zwierzęta nie wiedzą, co robić. Chcą wyruszyć w podróż do tajemniczej i nikomu wcześniej nieodkrytej krainy Jungle Jo. Koko zgłasza się na ochotnika, który utoruje ścieżkę do bezpiecznej przystani, jednak los płata mu figla, trafia na statek płynący do dalekiego Nowego Jorku. Co go czeka w tej drodze? Czy odnajdzie nowy dom dla siebie i przyjaciół z dżungli?

 

koko (2).pngszuka-wody (1).png

 

Głosuję! Wybieram!

Co wolisz ? Jabłka czy pomarańcze? Lody czy babeczki? Trampolinę czy basen? Za każdym razem, gdy dokonujesz wyboru, możesz powiedzieć, że głosowałeś. Podobnie jest, gdy cała klasa musi wspólnie wybrać zwierzaka. A nawet wtedy, gdy głosujemy
i wybieramy ludzi, którzy będą nami rządzić! Książka Głosuję! Wybieram. Tłumaczy małym czytelnikom na czym polega głosowanie.

głosuję.png

Wakacje z Lawendynką

Z Lawendynką może być kłopot. Nie każdy potrafi ją znaleźć. Niektórzy dorośli, którym wydaje się, że są bardzo mądrzy i wszystko wiedzą, mówią, że można ją kupić
w wielkim sklepie. I są rozczarowani, kiedy chodzą między półkami, i nie mogą jej znaleźć. A kiedy o nią pytają, zawsze słyszą taką samą odpowiedź:
– Hmm, Lawendynka? No cóż, chyba nie mieliśmy...

wakacje z lawendynką.png

Ale drzewa!

Duża dawka wiedzy o drzewach w bogato ilustrowanym, albumowym wydaniu. Poznajemy zwyczaje i tajemnice największych roślin lądowych, fakty,
o których mogliśmy nie wiedzieć i ciekawostki, które nas zaskoczą. Książka zawiera też atlas najpopularniejszych gatunków drzew rosnących w Polsce.

drzewa.png

Edzio i piękna przygoda

To historia o tym, że jedni widzą na niebie słońce, a drudzy chmury. W obu przypadkach, dzięki wyobraźni i wsparciu przyjaciół, jest szansa na piękną przygodę. 
Miś Antoni budzi się rano z promykiem słońca na nosie i pełen energii puka do drzwi wiewiórka Edzia. Jest taki piękny dzień, chodźmy na plażę! Tymczasem wieje wiatr
i zbierają się chmury. Może jednak to nie był dobry pomysł? Czy ten piękny deszczowy dzień będzie udany?

edzio przygoda.png

Mój las

Historia Tosi, która ma dwa domy. Po rozstaniu rodziców jest na nich tak zła, że postanawia zostać Żołnierzem i uciec w głąb lasu. Lasu, który jest pomiędzy domami mamy i taty. Tam wyobraża sobie inny, wymarzony świat i ucieka od tego, który wywrócił się do góry nogami. Jako zły na wszystkich Żołnierz chce pokazać, że jest najsilniejsza, najszybsza, najmądrzejsza... silniejsza niż emocje, które przytłaczają ją po separacji rodziców. Las to terytorium, na którym króluje jej prawo i nastroje.

las.png

Niuniuś i lato

Niuniuś pierwszy raz jedzie nad prawdziwe morze. I to pociągiem – też prawdziwym! Na wakacjach są namiot, ognisko, pieczone jabłka, a nawet komary. Przychodzi też burza: TRACH! BŁYSK! Ale przede wszystkim jest morze: wielkie, szumiące i takie mokre. Skoczmy razem z Niuniusiem w tę letnią przygodę.

9788367288002.jpg

Zapchlony Kundel

Zapchlony Kundel mieszka na śmietniku. Pachnie sardynkami, wygląda trochę jak mop, a trochę jak stary wydeptany dywanik. Działa szybciej niż myśli.
Jest spontaniczny, niezdarny, wzruszający. Wciąż pakuje się w kłopoty, bo pod jego zapchloną sierścią kryje się delikatna i czuła istota, która wierzy w dobro.

zapchlony.png

Gotuj ze mną Mamo. Słodkie przepisy dla małych i dużych

Książka autorstwa Dafne Oleksy, blogerki prowadzącej na Facebooku stronę Bezglutenowi, zawiera trzydzieści pięć przepisów na smaczne, jak i zdrowe desery dla łasuchów w każdym wieku. Książeczka podzielona jest na cztery rozdziały: Desery, Ciasta i ciasteczka, Ciasta bez pieczenia oraz Śniadania na słodko, a zawarte w niej przepisy zostały tak napisane, aby w prosty i przyjemny sposób ułatwić przygotowanie przysmaków zarówno rodzicom, jak i najmłodszym kucharzom.

gotuj-ze-mna.png

Wierszyki logopedyczne

Melodyjne, proste w formie rymowanki to doskonały sposób na ćwiczenia logopedyczne dla małych i trochę starszych dzieci. Taka nauka jest najfajniejsza – przyjemna zabawa z rodzicem czy specjalistą przynosi wspaniałe efekty dydaktyczne. Zabawne warzywno-owocowe wierszyki wzbogacone pięknymi ilustracjami stwarzają okazję do ćwiczeń głosek, z którymi mogą borykać się dzieci.

logo.jpg