Wielkanoc to czas, który spędzamy w gronie rodzinnym, to czas gdzie każdy zapomina o zmartwieniach i zasiada przy suto zastawionym stole wielkanocnym.

Podczas świąt warto na chwilę odejść od stołu i oddać się wspólnej rozrywce.

 

Dlatego mamy dla was kilka propozycji jak spędzić ten wolny czas:

Waletka/ wybitka

Chyba najbardziej znana zabawa wielkanocna polegająca na stukaniu się przy stole ugotowanymi jajkami i próbie stłuczenia jaj przeciwnika. Zabawę wygrywa ten, którego skorupka jajka ucierpi najmniej i pozostanie możliwie nienaruszona. W wybitkę można bawić się całą rodziną bez końca, do czasu aż nie zabraknie nam jajek. Oczywiście uszkodzone jajka można obrać i skonsumować

Poszukiwanie czekoladowych jajek

Kolejną ciekawą zabawą na czas wielkanocny, w której szczególnie chętnie wezmą udział na pewno dzieci, jest ukrycie w domu czekoladowych jajek i poszukiwanie ich poprzez naprowadzenie najmłodszych podpowiedziami „ciepło”, „zimno”. W podobnej formie w wielu domach odbywa się poszukiwanie prezentów od Zajączka. Zwyczaj chowania upominków pochodzi z Niemiec. Najczęściej ukrywa się je w ogrodzie (u osób, które go mają) lub w domu w różnych zakamarkach.

Wyścigi z jajkami na łyżkach

To zabawa wielkanocna, która bywa zapożyczana również na pikniki rodzinne z wielu innych okazji. Na starcie zawodnicy otrzymują po łyżce, którą muszą trzymać w zębach, a na nią położyć jajko. Kto dobiegnie pierwszy do mety (lub najdalej ze wszystkich) z nierozbitym jajkiem, wygrywa.

 

Poniżej również znajdziecie kilka kolorowanek z naszych książek dla dzieci "Staś i jego świat - Prezent" oraz "Legenda o rogalach świętomarcińskich"

 

Zdrowych i Wesołych Świąt!
Wydawnictwo Druga Strona Poznania