-18%
Promocja

Dziadek do orzechów i Król Myszy

Ilustracje: Jan Marcin Szancer
Tłumaczenie: Błażej Kusztelski na kanwie przekładu Józefa Kramsztyka
Wydawnictwo: G&P Oficyna Wydawnicza
32,90 zł18% rabatu
26,90 zł
1
Opis

„Dziadek do Orzechów i Król Myszy” E.T.A. Hoffmanna to od wielu pokoleń jedna z najpoczytniejszych wciąż klasycznych powieści dla dzieci, choć napisana została prawie 200 lat temu.

Utrzymana w baśniowej, pełnej fantastycznych zdarzeń atmosferze, opowiada o niesamowitych przygodach dziewczynki, o tym, jak jej zabawki ożywają, a księciem ich krainy zostaje Dziadek do Orzechów, o mrożącej krew walce z Królem Myszy, i o niewdzięcznej księżniczce Pirlipatce..
A wszystko to dzieje się w niezwykłej scenerii.

Powieść w nowym opracowaniu literackim Błażeja Kusztelskiego, opartym na starym wypróbowanym przekładzie Józefa Kramszytka, czyta się znakomicie. Dzięki współczesnemu stylowi i językowi baśń staje się bliższa wrażliwości i upodobaniom dziecka.

Polecamy to wydanie jako najlepszą z dotychczasowych polskich edycji tej powieści, w dodatku wzbogaconą pięknymi ilustracjami Jana Marcina Szancera.

Dane szczegółowe
Język wydania polski
Rok wydania 2011
Oprawa twarda
Liczba stron 80
Format książka papierowa
Wymiar 20.0 x 29.0 cm
ISBN 9788372722539

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.

Koszyk