-20%

Tajemnice kamienicy przy ul. Legnickiej

Autor: Artur Marino
Wydawnictwo: Wydawnictwo OVO
39,00 zł20% rabatu
31,20 zł
1
Opis

Najnowsza książka Artura Marino to powrót do czasów dzieciństwa – opowieść o poniemieckiej kamienicy przy ul. Legnickiej 51 we Wrocławiu, w której się wychował, oraz jej lokatorach. Historie – czasem smutne, czasem wesołe, sentymentalne i zabawne zarazem, ukazują świat dawno miniony, a jednak na swój sposób bliski.

Fragment książki:

Ludzie, którzy mieszkali w domu przy Legnickiej 51, byli szczególni. Dzisiaj powiedzielibyśmy, że to dom socjalny, żyła w nim niezwykła mieszanka. Niektórzy mieszkali tu od zawsze, czyli od pierwszych powojennych lat. Innych kierowało tu miasto i były to raczej przypadki patologiczne. Tak więc na Legnicką trafiali głównie życiowi nieudacznicy, pijacy i dziwacy. Bywali też oczywiście całkiem zwyczajni i normalni, ale to nie oni najbardziej zapadli mi w pamięć. (...) Urodziłem się i wychowałem w tym domu, i dla mnie był to jedyny świat, jaki znałem. Świat barwny i malowniczy. Świat ludzkich historii i charakterów, czasami tragiczny, czasami żałosny, ale często też śmieszny. To będzie historia ludzi mieszkających w kamienicy przy Legnickiej 51. Bez nich nie byłoby tej opowieści.

Dane szczegółowe
Język wydania polski
Rok wydania 2020
Oprawa miękka
Liczba stron 160
Format książka papierowa
Wymiar 20 x 12.5 cm
ISBN 9788395286445

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.

Koszyk