„Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar”

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 2 dni robocze
Cena: 34,99 zł 34.99
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

Książka Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar 

Polska. 2017 rok. Ksiądz vs. ateista. Spodziewać się można… najgorszego.

W czasach, gdy zewsząd atakują nas konflikty i spory (na religijnym, politycznym, światopoglądowym, wszelkim innym tle), gdy manifestacja goni manifestację, a transparenty każdej ze stron niosą coraz ostrzejszy i skrajniejszy przekaz – do rozmowy zasiadają dwie osoby: pełen wiary w swe powołanie ksiądz oraz zadeklarowany od lat ateista.

Radek i Paweł udowadniają, że fundamentalne różnice światopoglądowe wcale nie przeszkadzają w tym, by wzajemnie się szanować, inspirować oraz szczerze doceniać swe dokonania. Obaj pokazują, jak pięknie można się nie zgadzać i jak wiele może łączyć ludzi ze skrajnych biegunów ideowych. Brzmi bajkowo? Owszem, ale nie znaczy to, że cokolwiek zostało tu wygładzone – nie zabrakło bowiem pytań kłopotliwych, trudnych ani próby zmierzenia się z zarzutami największego kalibru.

To książka-dialog, wspólna refleksja nad ideami – te różnią, choć nie dzielą ‒ ale też nad bardzo przyziemnymi problemami ludzi, wobec których nikt nie powinien pozostawać obojętny. To także opowieść o ludzkiej i głęboko chrześcijańskiej twarzy Kościoła katolickiego, dla której ramą narracyjną są akcje społeczne i charytatywne podejmowane przez księdza Radka Rakowskiego – osoby o niezwykłej umiejętności aktywizowania ludzi do czynienia dobra.

Uczynki i działania to lektura dla każdego, dosłownie. Powinni ją przeczytać zarówno ludzie religijni, jak i ateiści, w każdym wieku. Po co? Aby poszerzyć horyzonty wiedzy i myślenia oraz otworzyć się na serdeczny dialog i budowanie wspólnoty wspierających się, tolerancyjnych ludzi. Bo czyż nie na tym powinno zależeć nam wszystkim?

 

Więcej na www.uczynkiidzialania.pl

Dane szczegółowe

tytuł Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar
autor Paweł Cieliczko
wydawnictwo Druga Strona Poznania
rok wydania 2017
numer wydania I
liczba stron 220
okładka miękka
wymiary 21 x 15 x 3
ISBN 978-83-948865-1-6

Recenzje (2)

27 marca 2018

Po ukończeniu „Uczynków i działań, czyli kur na Madagaskar” tak sobie pomyślałem, jak niewiele trzeba, żeby zmienić świat na lepsze. I o tym, że bardzo chętnie sam porozmawiałbym z księdzem Rakowskim. Bo w końcu ktoś powiedział mi, nawet jeśli na kartach książki, że nie muszę być w swym stosunku do religii taki jak wszyscy. Mogę odkrywać i czuć ją po swojemu, nie powinienem uważać, że jest to jakikolwiek afront. Dzięki takim postawom i duszpasterzom jest nadzieja na lepsze jutro i warto propagować taką pełną miłości i oddania, dobrą stronę poznania. Patryk Rzemyszkiewicz, http://lubimyczytac.pl/oficjalne-recenzje-ksiazek/9891/wiecej-wiary

9 kwietnia 2019

Nie jest to pozycja, której się spodziewałem po takich zapowiedziach - nie znajdziemy tu rozmowy na temat wiary oraz próby rozwiązania nurtujących nas sporów. To książka która opowiada historię księdza zaangażowanego w działalność prospołeczną. Lektura ta daje nam również nadzieje na to, że jest jeszcze w naszym kraju przestrzeń do kulturalnej rozmowy :) Polecam książkę ks. Rakowskiego!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl