Poznaj nas
loo.PNG

Naszym celem jest publikowanie książek, które ukazują codzienną rzeczywistość w sposób oryginalny i zaskakujący, otwierając przed czytelnikiem nowe perspektywy i pobudzając do świeżego spojrzenia na to, co mogło się dotąd wydawać w pełni znane i oczywiste. Jesteśmy butikowym domem wydawniczym, specjalizującym się w reportażach, przewodnikach i książkach historycznych. Filozofią wydawnictwa jest wydawanie jedynie kilku tytułów rocznie na najwyższym poziomie językowym, edytorskim i estetycznym.

Wśród naszych autorów książek znajdują się m.in.: Paweł Cieliczko - historyk i literaturoznawca, Ks. Radek Rakowski - charyzmatyczny młody kapłan i Radosław Nawrot - polski dziennikarz specjalizujący się w tematyce sportowej i przyrodniczej.

Działalność rozpoczęliśmy w 2017 roku. Idąc tym tropem, naturalnie wyłoniła się nazwa naszego wydawnictwa, która nawiązuje do niestandardowego sposobu myślenia, opisywania i poznawania świata, ale wiąże się także z Poznaniem, który kochamy i gdzie mieszkamy i którego inną, ciekawą, nietuzinkową stronę pragniemy pokazywać.

Nasze działania koncentrujemy także na promocji miasta, regionu tego, co lokalne i bliskie Wielkopolanom. Jesteśmy dumne z naszego otoczenia, dlatego poprzez książki, jakie wydajemy oraz te dostępna w naszym sklepie internetowym, opowiadaniami o korzeniach, wydarzeniach, historiach prawdziwych i fikcyjnych dziejących się na terenie Wielkopolski. Z różnymi podmiotami podejmujemy działania kulturalne, edukacyjne i społeczne prowadzone w przestrzeniach miejskich.

Imprint Booksfound to zwrot w kierunku świadomego rodzicielstwa. Publikujemy i popularyzujemy książki, które sami chcielibyśmy czytać, będąc dziećmi, i po które z chęcią sięgają nasze dzieci. Zwariowane przygody małego orangutana Koko i innych zwierząt z krainy Jungle Jo, kolorowy, bajkowy, przepełniony rodzicielską miłością świat Stasia czy tajemnicze zawiniątko znalezione na parkingu przy autostradzie przez leśne skrzaty - te i wiele innych edukacyjnych pozycji czekają, by zaprosić Was do swojego świata. Wiemy, jakie znaczenie dla rozwoju dziecka ma edukacja przez zabawę. A książka jest przecież jednym z najlepszych sposobów na to, by wspólnie spędzić czas.

Nasz zespół to grono indywidualności (nie mylić z indywiduami!) – literaturoznawców, filologów, historyków, rysowników, fotografów, grafików, medioznawców – których łączy nie tylko to, że osiągnęli sukcesy w swoich dziedzinach, ale przede wszystkim zachwyt Poznaniem oraz, last but not least, miłość do książek. W naszym niewielkim gronie są kobiety i mężczyźni, ludzie młodzi i ci bardziej doświadczeni, wierzący i ateiści – nie widzimy w tym jednak dzielących różnic, lecz wzbogacającą różnorodność, która umożliwia nam wydawanie świetnych książek.

  • Agnieszka Wiśniewska – Prezes wydawnictwa i prawdziwa „Miracle maker”

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Społecznych, Państwowej Wyższej Szkoły Filmu, Radia i Telewizji w Łodzi, uzyskała w wyróżnieniem tytuł Master of Business Administration w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Pomysłodawczyni i twórczyni Mobilnego Muzeum Powstania Wielkopolskiego, powołała grupę projektową Tout Design. Realizuje zróżnicowane przedsięwzięcia kulturalne, społeczne, biznesowe, zajmuje się inkubacją projektów.
W latach 2002-2008 pracowała w międzynarodowych agencjach reklamowych i studiach filmowych produkując spoty reklamowe, filmy fabularne, eventy społeczne i biznesowe. Zrealizowała wówczas około 80 projektów na całym świecie.
W latach 2008-2011 związała się ze spółkami Fortis Centrum 50/50 oraz Trablex Project, stanowiącymi część grupy kapitałowej należącej do Grażyny Kulczyk. Realizowała interdyscyplinarne przedsięwzięcia kulturalne w ramach samodzielnego stanowiska managerskiego przy Zarządach obu organizacji. Równocześnie wykładała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu (obecnie SWPS) oraz w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie prowadziła zajęcia z komunikacji, prototypowania nowych produktów i kampanii reklamowych.
Od 2012 roku zajmuje się inkubowaniem projektów, budowaniem relacji z klientami, eksploracją na nowe rynki (Natura, Frankfood, Lena Lighting, Strima), realizacją eventów i wystaw (Innowacyjna Wielkopolska dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego), a także budowaniem strategii produktów i prototypowania trendów meblarskich, wnętrzarskich oraz developerskich.
W 2018 wraz z wykładowcami i absolwentami kierunków architektura, design, grafika stworzyła grupę projektową Tout Design, w której są prototypowane produkty (meble publiczne, oświetlenie, opakowania, wnętrza „przyszłości” użyteczności publicznej).
Od 2021 roku tworzy strategiczny plan rozwoju Fundacji Pro Posnania.

  • Martyna Szeląg –  Redaktor prowadząca

Literaturoznawczyni z wykształcenia, nałogowo kolekcjonuje książki, które upycha w różne zakamarkach licząc na to, że nie zostaną znalezione przez mniej wyrozumiałego domownika. Specjalistka od załatwiania rzeczy niemożliwych.
Koordynatorka Dni Pracy Organicznych (III-VI edycja). Pomysłodawczyni i koordynator zrealizowanego w 2016 r. projektu "Spadkobiercy XIX-wiecznych organiczników - spotkania z historią dla młodzieży", dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra.
Jej droga zawodowa nieco zboczyła w stronę fotografii produktowej, systemów jakości i zarządzania firmą produkcyjną, by w roku 2019 wskoczyć na właściwy tor. Od tego czasu po nocach goni frywolne słowa i spina wszystko w jedną całość.
W wolnych chwilach podróżuje, fotografując wszystko i wszystkich.

  • Agnieszka Markiewicz -  Wydawca / Redaktor naczelna

Lubi ludzi, kocha książki. Kolejność dowolna. W branży wydawniczej pracuje od 13 lat. Zaczynała od korekty i redakcji książek naukowych. Przeszła prawie każdy szczebel kariery wydawniczej. Przez wiele lat pełniła funkcję redaktor naczelnej biznesowych tytułów branżowych. Prowadziła 14-os. zespół redakcyjny, zarządzała drukarnią i zespołem grafików. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy pracę wydawcy, wykładowcy akademickiego a opiekę nad malutką córką. Dla niej szuka najlepszych książek.

  • Patrycja Rajek - Specjalistka ds. mediów społecznościowych, koordynator projektów

Absolwentka studiów ekonomicznych w Drugiej Stronie Poznania ponownie odnalazła zamiłowanie do książek. Zajmuje się obsługą sklepu od strony technicznej i logistycznej. Miłośniczka herbaty, bez której nie zaczyna dnia, świec sojowych i ładnych rzeczy, które wynajduje z najgłębszych czeluści Internetu, aby następnie wprowadzić je na stronę sklepu. Kocha zwierzęta. W wolnych chwilach relaksuje się tworząc piękne makramy, które zdobią wnętrza mieszkań. 

  • Katarzyna Łazarowicz - Menadżerka ds. PR i komunikacji marketingowej

Od początku komunikacja był głównym elementem jej zawodowych działań, ponieważ głęboko wierzy w to, że każde przedsiębiorstwo istnieje dzięki prawidłowemu przekazywaniu informacji wewnątrz i odpowiedniemu komunikowaniu się z otoczeniem, a w biznesie jest w stanie zapewnić firmie przewagę na rynku. Komunikację marketingową wykorzystywała w branży: handlowej, medialnej, FMCG, usługach turystycznych i eventowych. Gdy 18 lat temu opuszczała rodzinną Warszawę, nigdy nie sądziła, że tak pokocha Poznań i poznaniaków, a Wielkopolska stanie się jej drugim domem.

W naszym sklepie online regularnie przeprowadzamy akcje promocyjne, wyprzedaże oraz oferujemy zestawy książek oraz ładne rzeczy od polskich projektantów. Cały czas pracujemy nad rozszerzaniem asortymentu, żeby jeszcze więcej ciekawych pozycji mogło znaleźć się na Twojej półce z książkami. Zapraszamy do naszej internetowej księgarni, w której, oprócz książek, które musisz przeczytać, znajdziecie również plakaty, kawę, zabawki dla dzieci, ładne rzeczy, czy Poznańską Kartę Turystyczną. 

Wszystko związane z Poznaniem.

 

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.

Koszyk