Sztuka

W naszej księgarni dostępne są pozycje dla artystycznych dusz i osób, które cenią sobie kulturę. Książki o sztuce to niepowtarzalna okazja, by pogłębić swoją wiedzę na temat ważnych dzieł, które na trwałe wpisały się w historię i wprawiają w zachwyt kolejne pokolenia.

ksiazki
ksiazki1

Sztuka


Filtruj według:
Sortuj według:

Staramy się, by nasi czytelnicy mogli dzięki wybranym dziełom pogłębić swoją wiedzę w wymienionych obszarach. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani kina, jak i koneserzy malarstwa lub rzeźby. Sztuka jest bardzo szeroką kategorią, która mieści w sobie wiele dziedzin. Warto każdą z nich poznać i poświęcić czas na jej zrozumienie.

Książki o sztuce dla każdego


Szeroko rozumiana sztuka – i książki o niej – obejmuje wiele różnorodnych zagadnień, między innymi:

  • literaturę,
  • malarstwo,
  • rzeźbę,
  • muzykę,
  • teatr,
  • kabaret,
  • film.


Proponujemy więc ciekawe książki o tematyce artystycznej, między innymi o obrazach tworzonych przez Tamarę Łempicką. Dzięki temu można bliżej przyjrzeć się życiorysom znanych artystów i dowiedzieć się, w jaki sposób kreowali swoje najwspanialsze prace. Warty uwagi jest także album „Beksiński. Obrazy” autorstwa Wiesława Banacha oraz Wiesława Ochmana, który poświęcony jest jednemu z najciekawszych i intrygujących współczesnych artystów – Zdzisławowi Beksińskiemu. Jest to wiedza przydatna zarówno uczniom, jak i osobom, które hobbystycznie pragną poszerzać swoje horyzonty w tym obszarze. Warto pamiętać o tym, że tytuły, odnoszące się do nich nie opowiadają tylko o historii powstawania poszczególnych dzieł, zawierają także biografie oraz pozycje, opisujące teoretyczne zagadnienia i nurty powiązane z malarstwem czy teatrem.

Książki o kulturze


Proponowane przez nas wyjątkowe książki o sztuce i kulturze, to także spojrzenie na te dziedziny pod względem teoretycznym. To tytuły, które doskonale sprawdzą się w procesie edukacji, na przykład uczniów liceów i wyższych szkół artystycznych. Dzięki nim możesz dowiedzieć się wiele o tym, w jaki sposób powstawała i kształtowała się kultura, co na nią wpływało i jak dokładnie formowały się poszczególne nurty czy techniki popularne w danych epokach. Coś dla siebie znajdą w naszej ofercie zarówno osoby zainteresowane dawnymi czasami i artystami, jak i miłośnicy nowoczesnych technik i współczesnego rozwoju kultury i jej tekstów.

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.

Koszyk