Powieść

Jedną z najbardziej rozległych kategorii literackich jest powieść. Swoje ulubione książki znajdą tu nie tylko dorośli, ale także młodzież czy dzieci. Płeć również nie ma większego znaczenia – to idealne pozycje zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

ksiazki
ksiazki1

Powieść


Filtruj według:
Sortuj według:

Wybór czytelnika zależy tak naprawdę od tego, jakie konkretnie gatunki lubi. Mogą to być zarówno historie miłosne czy obyczajowe, jak i przygodowe. W sklepie naszego wydawnictwa znajdziecie wiele ciekawych pozycji, z którymi warto się zapoznać!

Co można nazwać powieścią?

Za cechę charakterystyczną powieści można uznać fabułę, która przedstawia rozbudowany ciąg wydarzeń. Klasyczna jej wersja pisana jest prozą i występują w niej dialogi. Ważny jest także narrator, zazwyczaj trzecioosobowy oraz wszystkowiedzący. Obecnie autorzy odchodzą jednak od schematów, dlatego niekiedy piszą również w pierwszej osobie. Tego typu dzieło może kończyć się na jednym tomie lub uwzględniać całą serię. Przykładem znanego utworu literackiego pisanego według pierwotnego wzoru to np. „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. 

Rodzajów gatunku tego typu książek jest wiele, a do najpopularniejszych można zaliczyć tytuły:

  • przygodowe,
  • fantastyczne,
  • historyczne,
  • kryminalne,
  • obyczajowe,
  • psychologiczne.

Ważny element powieści to także bohaterowie, z którymi każdy czytelnik może się utożsamiać. Ich złe lub dobre wybory, cechy czy doświadczenia pozwalają wyzwolić podczas czytania różne emocje, co umila czas spędzony przy lekturze i pozwala poczuć się mniej samotnym w tym wielkim świecie.

Jakie powieści znajdziesz w naszym sklepie?

W naszym sklepie internetowym czytelnicy mają dostęp nie tylko do polskich dzieł, które sami wydajemy, ale także różnych zagranicznych bestsellerów. Klasyki przeplatają się tu, z nowościami wydawniczymi. To od Was tak naprawdę zależy, co będziecie chcieli przeczytać. Możecie być jednak pewni, że każda książka z kategorii "powieść" jest ciekawa i niesie ze sobą wartościową treść. Zapraszamy do zapoznania się z listą tytułów, wyboru ulubionych i składania zamówień – gwarantujemy szybką ich realizację!

Z pewnych powodów musimy poinformować o tym, że nasza strona używa plików cookies „zgodnie z polityką prywatności”, oraz że „korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki”. Może to kogoś zainteresuje.

Koszyk