„Poznański przewodnik literacki”

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 2 dni robocze
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

towar niedostępny

Pin It

Opis

Czyja fantazja zagnała słonie na poznański rynek? Jako kto pracował w Poznaniu Jan Kochanowski? Kto opisał milicjantów w Poznaniu czasów saskich, robiących na drutach pończochy?

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi, sięgnij po Poznański przewodnik literacki. W niezwykłym bedekerze znajdą się literackie portrety stolicy Wielkopolski, nakreślone piórem prozaików i poetów wielu pokoleń i stuleci. Czytelnicy wyruszą w Poznań poznaniaków i gości (także obcokrajowców, m.in. Iana Serrailliera, Reinera Kunzego, Orsona Carda).

Portrety przedstawiają fragment utworu poświęcony konkretnemu miejscu Poznania, sylwetkę autora oraz opis miejsca. Dla redaktorów Poznańskiego przewodnika literackiego literatura stała się punktem obserwacyjnym, z tej książkowej wieży patrzyli na miasto. Herman Melville pisał: „niemal wszystkie dzieła literackie to przewodniki”.

Poznański przewodnik literacki nie tchnie dostojeństwem, redaktorzy zbudowali konglomerat pokoleń i dykcji, co sprzyja pokazaniu Poznania o niemal stu sześćdziesięciu twarzach - bo tyle mieści haseł. Czytelnik znajdzie i opisy city, i odpowiedniki warszawskiej Saskiej Kępy Białoszewskiego. Poznań to nie tylko Teatralka i Koziołki, ale także szare bloki, rogatki i targowiska, szczegóły architektoniczne.

Zapraszamy do wędrówki po „ezoterycznym Poznaniu po godzinach szczytu” i głównymi szlakami poznańskich wycieczek.

 

 

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/613/Poznanski-przewodnik-literacki

Dane szczegółowe

tytuł Poznański przewodnik literacki
autor red. Paweł Cieliczko i Joanna Roszak
wydawnictwo Media Rodzina
rok wydania 2013 r.
numer wydania I
liczba stron 448
okładka twarda
wymiary 165 x 235 x 30 mm
ISBN 978-83-7278-365-3

Recenzje (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl